Pyszne danie z Krewetki i czosnek

Oczywiście! Poniżej przedstawiam przepis na pyszne danie z krewetkami i czosnkiem, a także sformatowaną wersję w języku HTML. # Danie z krewetkami i czosnkiem ## Składniki: - 500g krewetek - 3 ząbki czosnku - 2 łyżki masła - Sok z jednej cytryny - Sól i pieprz do smaku - Świeże zioła (np. natka pietruszki) do dekoracji ## Instrukcje: 1. Obierz krewetki, usuń ich skorupki i oczyść. Dobrze je opłucz, aby pozbyć się ewentualnego błota lub piasku. 2. Rozgrzej patelnię na średnim ogniu i dodaj masło. Gdy masło się roztopi, wrzuć obrane ząbki czosnku i smaż przez około minutę, aż zaczną się rumienić. 3. Dodaj krewetki do patelni i smaż przez 3-4 minuty, mieszając od czasu do czasu, aż zmienią kolor na różowy. 4. Skrop krewetki sokiem z cytryny i dopraw solą oraz pieprzem według własnego smaku. Mieszaj delikatnie, aby składniki się połączyły. 5. Przenieś krewetki z patelni na talerz i posyp świeżymi ziołami. Danie jest gotowe do podania! ```html Danie z krewetkami i czosnkiem

Danie z krewetkami i czosnkiem

Składniki:

 • 500g krewetek
 • 3 ząbki czosnku
 • 2 łyżki masła
 • Sok z jednej cytryny
 • Sól i pieprz do smaku
 • Świeże zioła (np. natka pietruszki) do dekoracji

Instrukcje:

 1. Obierz krewetki, usuń ich skorupki i oczyść. Dobrze je opłucz, aby pozbyć się ewentualnego błota lub piasku.
 2. Rozgrzej patelnię na średnim ogniu i dodaj masło. Gdy masło się roztopi, wrzuć obrane ząbki czosnku i smaż przez około minutę, aż zaczną się rumienić.
 3. Dodaj krewetki do patelni i smaż przez 3-4 minuty, mieszając od czasu do czasu, aż zmienią kolor na różowy.
 4. Skrop krewetki sokiem z cytryny i dopraw solą oraz pieprzem według własnego smaku. Mieszaj delikatnie, aby składniki się połączyły.
 5. Przenieś krewetki z patelni na talerz i posyp świeżymi ziołami. Danie jest gotowe do podania!
``` Mam nadzieję, że ta informacja jest dla ciebie pomocna! Smacznego!
Pyszne danie z Krewetki i czosnek 91413 Pyszne danie z Krewetki i czosnek 91414
Copyright © BlueBlog |

Pyszne danie z Krewetki i czosnek